sosyopia ankara patlama 2

Ankara‘da saat 18:35 sularında Genelkurmay kavşağında Kara Kuvvetleri Komutanlığı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Kızılay, Gaziosmanpaşa, Çankaya gibi ilçelerde patlama çok şiddetli bir şekilde duyuldu. Patlamanın nedeni henüz belli değil. Patlama yerine 20’den fazla ambulans sevk edildi. Askeri servis aracımızın hedef alındığı bu patlama için Başbakan Davutoğlu tarafından; “patlamaya ait olay en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor.” açıklaması yapıldı.

Son Güncellemeler;

Ak-it‘ten başlık: “ya başkanlık ya kaos”

Ankara Valisi:
1) “Patlamada 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı.”
2) “Bombalı saldırıda 18 ölü, 45 yaralı var!”

TSK açıklaması: “17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 18:31’de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri esnada bir terör saldırısı düzenlenmiştir.
Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarınki Azerbaycan gezisini iptal etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel ziyaretini iptal etti.

Dış Basından;

Rusya: ANKARA’nın merkezinde yapılan saldırıyı sert şekilde kınıyoruz.

-Welt: “Türkiye’nin başkenti Ankara’da şiddetli patlama oldu. DHA’nın bildirdiğine göre olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.”

-Frankfurter Allgemeine Zeitung: “Ankara’nın merkezinde meydana gelen şiddetli patlamada, ilk belirlemelere göre en az 5 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın askeri araca yönelik gerçekleştiği belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen başka bir bombalı saldırıda yüzden fazla kişi hayatını kaybetmişti.”

-Spiegel Online: “Türkiye’nin başkenti Ankara’da şiddetli bir patlama oldu. Haberlere göre 5 kişi öldü çok sayıda var. DHA, bölgeye çok sayıda ambulans gönderildiğini duyurdu. Haberlere göre patlama askeri lojmanlar yakınında meydana geldi. Ankara’da geçen yıl da patlama meydana gelmiş, 100’ün üzerinde kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıdan IŞİD sorumlu tutulmuştu.”

Yeni bilgilere ulaşıldıkça bu içerik güncellenecektir…

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA