Haftanın Vizyon Filmleri; Osman Pazarlama vs

0
139

Bugün 19 Şubat 2016. Sinemalara 4 adet yeni film geldi. Bunların 1 tanesi Türk filmi, 1 tanesi animasyon, 2 tanesi de yabancı. Filmlerin hepsinin isimleri, künyesi, fragmanı ve de basın bültenlerinde paylaşılan konuları şöyle;

1Ayı Kardeşler: Kurtarma Operasyonu / Boonie Bears, to the Rescue! (2014)

Yönetmen : Ross Katz
Oyuncular : Teresa Palmer, Benjamin Walker, Alexandra Daddario…
Tür : Dram, Romantik
Ülke : ABD
Konu: “Oduncu Vick, ormanda ağaçları keserek, hayatta kalmaya çalışan bir adamdır. Briar ve Bramble ayı kardeşler ise, ağaçları koruyarak oduncuyu ormandan kovalamayı kendilerine görev edinmişlerdir. Bir gün güzel ormana kötü insanların gelişiyle işler daha da karışır. İnsanların yanındaki küçük bir çocuk, aslında kaçırılmıştır! Vick ve ayı kardeşler şimdi bu ufaklığı kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardır!”

2Gizli Dünya / Room (2015)

Yönetmen : Tom Hooper
Oyuncular : Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Ben Whishaw…
Tür : Dram, Biyografik
Ülke : ABD, İngiltere, Almanya
Konu : “Ma, Nick tarafından kaçırılır ve bir odaya kapatılır. 2 yıl sonra oğlu Jack dünyaya gelir ve yaşam çok zor bir hale gelir. Ma kendini Jack’in mutluluğuna adar ve bu küçücük odada ona büyük bir dünya yaratmaya çalışır. Penceresi olmayan, 3’e 3 metre bir alanda, Jack’in iyi bir hayat yaşamasını sağlamak için elinden geleni yapar. Ama Jack’in, bitmeyen soruları ve artık bu dünyanın ona yetmemesi, kaçmak için bir plan yapmasına neden olacaktır.”

3Osman Pazarlama (2015)

Yönetmen : Tim Miller
Oyuncular : Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein…
Tür : Aksiyon, Macera, Komedi, Çizgiroman
Ülke : ABD, Kanada
Konu: “Osman, İstanbul’un orta halli mahallelerinden birinde hangardan bozma ofisinde Uzakdoğu’dan getirdiği ve kendi kendine ürettiği ürünlerin satışından zengin olup, kendisiyle aynı mahallede yaşayan aşık olduğu kızla evlenme hayali kuran küçük ölçekli bir girişimcidir. Aşık olduğu kız ile evlenebilmek için önündeki en büyük engel olan kızın babasına başarılı bir işadamı olduğunu ispat etmelidir.”

4Saul’un Oğlu / Saul Fia (2015)

Yönetmen : Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Oyuncular : Tuba Ünsal, Rıza Kocaoğlu, Burak Altay…
Tür : Romantik
Ülke : Türkiye
Konu: “Bugüne kadar soykırım üzerine çekilmiş filmlerden farklı bir yaklaşım izleyen filmde, Naziler tarafından toplama kampında iş yapmaya zorlanan Yahudi esir Saul’un hayatının iki gününe odaklanılıyor. Saul, bir gün cesetlerin yakıldığı imha fırınında oğlu olduğunu düşündüğü bir çocuğun cesedini görür. Saul, oğlunun cesedini yakılmaktan kurtarıp usulünce toprağa vermeyi istemektedir.”

5Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA