Haftanın Filmleri / Sol Şerit / 25 Mart 2016

0
542

Çocukluktan beri arkadaş olan Cem, Barış ve Volkan, Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Fakat daha yolculuk başlamadan aksilikler başlar. Düğüne yetişmek zorunda olan kahramanlarımızın başına türlü belalar gelirken, düğün evindeki krizler de komik ve macera dolu bir yol hikâyesine eşlik edecektir. Bu eğlenceli ve komik yol hikâyesinin sonu bir düğüne mi yoksa bir bilinmeze mi çıkacaktır.


Yönetmen
: İnci Balabanoğlu Ahıska
Senaryo: Özgür Ağaoğlu

Oyuncular:

 • Sertan Erkaçan
 • Deniz Baysal
 • Cem Aksakal
 • Ceyda Ateş
 • Memetcan Diper
 • Sermet Yeşil
 • Burak Satıbol
 • Alper Baytekin
 • Serkan Genç
 • Hazal Türesan
 • Fatih Al
 • Taner Rumeli
 • Özgürcan Çevik
 • Ayten Uncuoğlu
 • Selin Şekerci
 • Hikmet Karagöz

25278654324_82d934abcd_z

Basın bütenindeki açıklaması;

Filmden notlar:

– Sol Şerit filmi oyuncularından Fatih Al, Seda Telciler ile birlikte film için “Sol Şerit” isimli bir şarkı yazıp besteledi.
– Ankaralı Hüseyin adıyla bilinen sanatçı Hüseyin Bural, Sol Şerit filminde oynayarak “La Bize Her Yer Angara” parçasını seslendirdi.
– Sol Şerit filminin müziklerini hazırlayan Gürsoy Tanç, Kazım Koyuncu ile birlikte Zuğaşi Berepe grubunda yer almış ve uzun yıllar Kazım Koyuncu’nun gitaristliğini yapmıştır.
– Sol Şerit filminin çekimlerinin büyük bölümü Ankara’nın Güdül ilçesi Yeşilöz köyünde, Eskişehir Sivrihisar ilçesi Elcik köyünde ve Denizli’de gerçekleştirilmiştir.
– Sol Şerit filminin vizyon öncesi reklam ve iletişim çalışmaları İzmit merkezli Loft Studio’s tarafından yürütülmektedir.

Sinema, televizyon ve reklam sektöründeki Ankaralı yapımcıları biraraya getiren “Sol Şerit” filmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı içerisinde desteklediği sayılı projeden biri olarak beyazperdede izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
25 Mart’ta vizyonda olması planlanan ve Yönetmenliğini İnci Balabanoğlu Ahıska’nın üstlendiği filmin çekimleri 2015 yılının Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Ankara, Eskişehir ve Denizli’de gerçekleştirildi.

Film, üç arkadaşın yol hikayesine odaklanıyor: Çocukluktan beri birbirinden ayrılmayan üç arkadaş Cem, Barış ve Volkan; Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Fakat daha yolculuk başlamadan aksilikler başlar. Düğüne yetişmek zorunda olan kahramanlarımızın başına türlü belalar gelirken, düğün evindeki krizler de komik ve macera dolu bir yol hikayesine eşlik edecektir. Bu eğlenceli ve komik yol hikayesinin sonu bir düğüne mi yoksa bir bilinmeze mi çıkacaktır…

25282432444_c5cb039613_z

Terra Filmcilik Yayıncılık Reklam Org. Yaz. Bil. Tur. San. Ve Tic. Ltd. Şti, 2012 yılında kurulmuş olup; öncelikle sinema alanında faaliyet gösterme ve üretimde bulunma çabası içerisinde olmuştur. Bu çabalar neticesinde “Mevrud” ve “Çorba” adlı iki kısa filmin yapımcılığını üstlenmiş, bir belgesel projesine teknik destek sağlamış, 2013 yılında vizyona giren ve Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışan “Yabancı” filminin yapım aşamalarında katkıda bulunmuştur.

25 Mart’ta ilk uzun metraj sinema filmi “Sol Şerit”i seyirciyle buluşturmayı hedefleyen Terra Filmcilik, önümüzdeki yıllarda da sinema alanındaki diğer projelerini hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

Kamera Arkası; 

Öykü:

Çocukluk arkadaşı olan Cem, Volkan ve Barış bir bekârlığa veda gecesinin ardından Cem’in düğününe katılmak üzere Denizli’ye hareket ederler. Gelin adayı Zeynep, ailesi ve yakın arkadaşı Rüya ile birlikte Cem’i Denizli’de beklemektedir.

Üç arkadaş düğüne yetişmek üzere son anda kiraladıkları eski bir araba ile yola koyulurlar. Arabanın yağını ve suyunu kontrol ettirmek, aynı zamanda bir şeyler yemek için durdukları benzin istasyonunda büyük bir sürprizle karşılaşırlar ve orta halli bir mafya olan Sıtkı’nın arabayı almak için peşlerine düştüğünü öğrenirler. Bu esnada arabaları çalınır ve çok geçmeden arabayı eski bir boksör olan Maruf’un aldığını öğrenirler.

25282253874_60174a8259_z

Üç arkadaş arabalarını geri almak için Maruf’un yaşadığı kulübeye doğru yola çıkarlar. Maruf’la yaşadıkları kovalamacanın akabinde arabalarını güç bela alıp yola koyulurlar. Bu sırada Cem, Volkan’ın zevzekliği nedeniyle Zeynep’in evden kaçtığını ve evlenmekten vazgeçtiğini öğrenir. Üç arkadaş bir yandan peşlerindeki tekinsiz adamlardan kurtulmaya, diğer yandan düğüne yetişmeye çalışırken; aldıkları bu haberle kendi aralarında da kavgaya tutuşurlar. Ufak bir kaza sonrası karşılaştıkları trafik polisini atlatmışken, arabalarını tamir ettirmek için uğradıkları köyde de bir gece geçirmek zorunda kalırlar.

Kahramanlarımız, peşlerindeki adamlardan kurtulmanın hesabını yaparken, bir diğer sorunları da gelini bulmak ve düğüne yetişmektir. Nihayet kahramanlarımızın, Sıtkı’nın ve Zeynep’in yolu Denizli’de kesişir. Denizli bir düğüne mi yoksa meydan muharebesine mi sahne olacaktır..?

25281612414_0f7eec85ac_z

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA