Geçtiğimiz son vizyon günü olan 26 Şubat’ta sinemalara 6 adet yeni film geldi. Bunların 2 tanesi Türk filmi, 4 tanesi de yabancı. Mısır Tanrıları (Gods Of Egypt) filmini IMAX salonlarında da izleyebilirsiniz. Filmlerin hepsinin isimleri, künyesi, fragmanı ve de basın bültenlerinde paylaşılan konuları şöyle;

1Aşk ve Gurur + Zombiler / Pride and Prejudice and Zombies (2016)

Yönetmen : Burr Steers
Oyuncular : Lily James, Sam Riley, Matt Smith…
Tür : Korku, Aksiyon, Komedi
Ülke : ABD
Konu: “Jane Austin ve Seth Grahame Smith romanlarından senaryolaştırılan ve 19. yüzyılda İngiltere’de geçen film, Elizabeth Bennet ve kardeşlerinin zombileri öldürmesini konu alıyor. Ülkeyi zombilerden kurtarmak için uzak doğu dövüşleri ve silah kullanımında uzman olan Bennet sosyal önyargılardan sıyrılarak kendi takımını kurmalıdır. Hikâye, bir virüsün herkesi zombiye dönüştürmesi ile ilginç bir hal alıyor.”

2Çağrılan (2015)

Yönetmen : Hüseyin Eleman
Oyuncular : Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı…
Tür : Korku
Ülke : Türkiye
Konu : “Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında bir korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Filmin seti, oyuncuları ve seyirciler, her şey hazırlanır, büyük bir heyecanla olacaklar beklenmektedir. Sinema filmi çekimi ile eş zamanlı olarak TV yayını başlar. Ancak yayın başlar başlamaz her şey kontrolden çıkar ve ortalık kan gölüne döner. Korkutmak için hazırlananlar, kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalırlar.”

3Hesaplaşma / Misconduct (2016)

Yönetmen : Shintaro Shimosawa
Oyuncular : Josh Duhamel, Anthony Hopkins, Al Pacino…
Tür : Gerilim, Polisiye
Ülke : ABD
Konu: “Ben Cahill, New Orleans’da prestijli bir hukuk firmasında çalışan hırslı bir avukattır. Acil servis doktoru Charlotte ile evlidir. Ben başarılı oldukça eşinden uzaklaşmaya başlar. Bir anda Ben’in hayatına Üniversiteden eski kız arkadaşı Emily Hynes girer. Emily ilaç endüstrisinin devlerinden Pierson Pharmaceuticals’da çalışmakta ve şirketin CEO’su Charles Denning ile ilişki yaşamaktadır. Emily, Ben’e şirkete ait bilgileri vermeyi teklif eder.”

4Mısır Tanrıları / Gods Of Egypt (2016)

Yönetmen : Alex Proyas
Oyuncular : Nikolaj Coster-Waldau, Gerard Butler, Brenton Thwaites…
Tür : Fantastik, Macera, Aksiyon
Ülke : ABD
Konu: “Aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlü olan Bek güçlü bir tanrı olan Horus’a yardım etmeli, Mısır tahtını ele geçiren merhametsiz karanlıklar tanrısı Set’e karşı bir ittifak kurmalıdır. Set’e ve adamlarına karşı başlattıkları nefes kesici savaş onları farklı boyutlara götürür. Ölümlüler ise tanrıların yüzleşmesinden kendilerini korumak için bir dizi cesaret testine tabi tutulacaktır.”

5Senarist (2016)

Yönetmen : Hulusi Orkun Eser
Oyuncular : Mehmet Asım Tuncay Aynur, Dilara Büyükbayraktar, Mustafa Uzunyılmaz…
Tür : Dram
Ülke : Türkiye
Konu: “Adem siyasi bir yazardır. Yılların vermiş olduğu tecrübeler sonunda görünenle meydana gelenin çok farklı olduğunu göstermek için Senarist isminde bir kitap yazar. Fakat bu kitabın bastırılması engellenir. Adem boşa çıkmakta olan çabalarının getirdiği sıkıntılarla boğuşurken bir not alır: Senaristi Bul… Senaristi arayan Adem işin içine gizemli grupların da girmesi ile kendini anlamlandırması güç bir karmaşanın merkezinde bulur.”

6Zebani / The Stranger (2014)

Yönetmen : Guillermo Amoedo
Oyuncular : Lorenza Izzo, Cristóbal Tapia Montt, Ariel Levy…
Tür : Korku, Dram
Ülke : Şili
Konu: “Hikâye, geçimsiz delikanlı Peter’ın, annesi Monica ile beraber yaşadığı sessiz sakin bir kasabada geçer. Gizemli bir adam Peter’ı ve Monica’nın eski bir arkadaşı olan Ana’yı bulmak için geldiğinde, bir zamanlar sakin olan bu kasaba vahşi ve kanlı bir değişime sahne olacaktır. Korku ve gerilimin gizemli şekilde iç içe geçtiği film, olağanüstü oyunculuk performansları ve etkileyici senaryosu ile dikkat çekiyor.”

7Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA