11 Mart Cuma günü sinemalara 6 adet yeni film geldi. Bunların 3 tanesi Türk filmi, 1 tanesi Türk-Alman ortak yapımı şeklindedir. Filmlerin hepsinin isimleri, künyesi, fragmanı ve de basın bültenlerinde paylaşılan konuları şöyle;

Annemin Yarası (2016)

Yönetmen : Ozan Açıktan
Oyuncular : Belçim Bilgin, Ozan Güven, Bora Akkaş…
Tür : Dram
Ülke : Türkiye
Konu: “Salih on sekiz yaşına geldiğinde kayıp ailesini bulmak üzere yetimhaneyi terk eder ve babasını ararken bir çiftlikte işe başlar. Hiç beklemediği bir anda hayalindeki yuvayı bulmuştur. Heyecan ve tansiyon yükseldikçe yeni sırlar da su üstüne çıkar. Salih geçmişinden kurtulup bu yuvada mutlu olabilecek midir? Unutulmuş bir maziyle birbirine bağlanan iki aileyi yeniden karşı karşıya getiren filmin çekimleri Sırbistan’da tamamlanmıştı.”

Hasret / Sehnsucht (2015)

Yönetmen : Ben Hopkins
Oyuncular : Ben Hopkins
Tür : Belgesel
Ülke : Almanya, Türkiye
Konu : “Almanya’da, pek de izlenmeyen bir televizyon kanalı, belgesel çekmeleri için ufak bir film ekibini İstanbul’a gönderir. Ekip, şehre ayak bastıkları andan itibaren röportajlara başlar. İstanbul’un çeşitli mahallelerini gezip, oranın enteresan sakinlerini tanırlar: Kediler medeniyetinden bahseden tarihçi, meczup ve aşıklar kahvesinin sufi derviş sahibi, Ermeni gazeteci, Alevi Komünist, tarikatten bir Müslüman, her şeyi çözmüş çaycı. Yıkılan mahalleler, kaçak göçmen işçiler, farklı din ve cemaatler eşsiz bir hüzün.”

Kolpaçino 3. Devre (2016)

Yönetmen : Şafak Sezer
Oyuncular : Şafak Sezer, Erkan Petekkaya, Kubilay Penbeklioğlu…
Tür : Komedi
Ülke : Türkiye
Konu: “Özgür, karısı Cemile’den ayrılmıştır. Tam bu karışık dönemde bir de babası Kudret, vefat eder. Özgür, oturduğu villayı eskiden olduğu gibi filmcilere kiraya vermekte ve oradan gelen para ile geçinmektedir. Sese takıntılı, biraz filozof ama çoğu zaman deliliğin sınırlarında gezen“Başkan” lakaplı mafya babasının adamlarından birinin telefonu Özgür’ün telefonuyla karışır, Başkan’a gitmesi gereken paralar Özgür’e gider ve işler karışır.”

Naciye (2015)

Yönetmen : Lütfü Emre Çiçek
Oyuncular : Derya Alabora, Görkem Mertsöz, Esin Harvey..
Tür : Gerilim, Dram, Korku
Ülke : Türkiye
Konu: “Her kadının kendine ait bir odaya ihtiyacı olması gibi Naciye’nin de kendine ait bir yere ihtiyacı var. Adadaki ev onun “güvenli” sığınağı. O evi ve içindekileri kanının son damlasına kadar koruyacak. Bengi ise hamile. Kendisiyle, doğmamış çocuğuyla, ve kocasıyla ilişkileri karışık. Kocasının, ondan habersiz kiraladığı adadaki eve hafta sonu için kalmaya gidiyorlar ve iki kadın karşı karşıya geliyor.”

Roma’da Aşk Başkadır / All Roads Lead to Rome (2015)

Yönetmen : Ella Lemhagen
Oyuncular : Sarah Jessica Parker, Raoul Bova, Rosie Day
Tür : Komedi, Romantik
Ülke : Abd, İtalya
Konu: “Bekar anne Maggie, kızı Summer’la b İtalya tatiline çıkmaya karar verir. Gençliğinin geçtiği Toskana’ya vardıklarında ilk aşkıyla karşılaşan Maggie, ilk aşkı Luca’nın evli olmadığını öğrenince heyecanlanır. Luca’nın annesi Carmen ve Summer hemen New York’a dönmek istemektedir. İkisi işbirliği yaparak gizlice Roma’ya kaçar. Maggie ve Luca da onları aramak üzere Roma’ya doğru yollara düşer.”

Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 / The Divergent Series: Allegiant (2016)

Yönetmen : Robert Schwentke
Oyuncular : Shailene Woodley, Theo James, Jeff Daniels…
Tür : Bilimkurgu, Macera, Aksiyon
Ülke : Abd
Konu: “Tris ve Dört, hayatlarında ilk defa, bildikleri tek şehir olan Şikago’yu bırakmak zorundadırlar. Dışarı çıktıklarında eski bildiklerinin hiçbirinin geçerliliği kalmaz. Tris ve Dört’ün, Şikago duvarlarının arkasında devam eden ve insanlığı tehdit eden savaşta kimden yana olacaklarına hızlı bir şekilde karar vermeleri gerekmektedir.”

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA