Haftanın Filmi: Kötü Kedi Şerafettin

0
94

Yerli karikatür dünyası söz konusu olduğunda, tartışmasız olarak büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kötü Kedi Şerafettin reyizin, yıllardır “ha geldi ha gelecek, ne zaman gelecek, gelecek mi sahiden, ya gelmezse, hele bi gelmesin” şeklindeki tepkilerle merakla beklenen animasyon filmi sonunda, gün itibariyle, sinemalardaki yerini aldı. Türk Sineması‘nın genel halinin nasıl içler acısı olduğu ortada iken Türk Animasyonu diye birşeyin adı kendi başına bir mizah nedeniyken, fragmanından ve sağlam seslendirme kadrosundan da anlayabileceğiniz gibi, gerçekten “sağlam” bir iş ortaya koymak istemişler. Bu gibi örneklere gereken değeri verirsek, belki bir gün “Türk Animasyonu” tabirinin kendisi değil, o kategorideki işlerin içeriği mizah unsuru olmaya başlar. Uygun bir anınızda bu güzel seyirliği sinemaya giderek değerlendirin deriz.

Çizgiromanı Bülent Üstün tarafından yaratılmış Şero‘nun animasyonunun senaryosu Levent Kazak ve Bülent Üstün‘e, yönetmenliği Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal‘a ait. Sağlam seslendirme kadrosunda ise şu renkli isimler yer almakta; Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan.

[Ayrıca bu yazıya gelen geri bildirimlerden şöyle bir yorumu da buraya eklemeyi uygun gördük; “muhteşem sinematografisi için barış ulus’u da filmin başarılı isimleri listene ekleyelim. mekan seçim ve tasarımları müthiş.” ]

Konusu; filmin basın bülteninde şöyle geçmektedir;

Bülent Üstün’ün efsane çizgi roman karakteri “Kötü Kedi Şerafettin”, bu kez beyaz perdede izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Eğlencesi ve belası meşhur Beyoğlu’nun yedi düvele nam salmış kedisi Şerafettin’e Uğur Yücel, Şerafettin’in afet sevgilisi Misket’e ise Demet Evgar sesiyle hayat veriyor.

Filmin Fragmanı

 

Filmden kareler, posterler ve oyuncular

sosyopia_kotukedisero_01

sosyopia_kotukedisero_02

sosyopia_kotukedisero_03

sosyopia_kotukedisero_12sosyopia_kotukedisero_14sosyopia_kotukedisero_16sosyopia_kotukedisero_13sosyopia_kotukedisero_15sosyopia_kotukedisero_17sosyopia_kotukedisero_18sosyopia_kotukedisero_19sosyopia_kotukedisero_20sosyopia_kotukedisero_04sosyopia_kotukedisero_05sosyopia_kotukedisero_07sosyopia_kotukedisero_10sosyopia_kotukedisero_09sosyopia_kotukedisero_06sosyopia_kotukedisero_11sosyopia_kotukedisero_08sosyopia tavsiyesidir

 

1Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA