EJDERHAEfsanevi bir yaratık olarak bilinen Ejderhalar bir çok kültürde değişik biçimlerde anlatıldıysa’da bütün kültürlerdeki gelen özellikleri uçabilmeleri ve ağızlarından ateş çıkarta bilmeleridir. Ejderha; ejder olarak da adlandırılmaktadır. Yarasalara benzeyen kanatları, dikenli kuyruklu, pullu derileriyle ve ateş saçan efsanevi canavarlar olan ejderhalar Türk kültüründe evren olarak anılmaktadır.

Peki; ejderhalar anlatılırken bazı benzetmeler dikkatinizi çekti mi?

Ağızdan ateş saçma kavramı: Biz buna diyelim ki; 300 metre yukarıdan benzin tutuşturup aşağıya bıraktık yere düşmeden sönmesi gerekmez mi ? Ejderhalar nasıl bir ateş saçıyordu ki düştüğü her yeri yakıyordu?  Peki ateşin kaynağı olan kıvılcım nasıl gerçekleşiyordu ? düştüğü yer taş, kaya veya sur olsa da nasıl yok edebiliyordu. Bu gün ki kaynaklara baktığımızda bir canlının bunu yapması çok mümkün görünmemekte.

Peki ok mesafesinde olsa bile derilerinin ok geçirmemesi metal kadar sağlam olması ve yaşadıkları yerlerin kimse tarafından bilinmiyor olması…

sosyopia-ejderha1

Tüm bu yapılanmalar şimdi ki teknolojik araçlardan birine benzemiyor mu sizce de. Savaş uçakları dediğinizi duyar gibiyim.

Geçmişte Mısırda bulunan çizimlerde helikopter ve uçak figürleri açık bir şekilde görünmekte ve bu figürlerin M.Ö. 2550 yılına ait olduğunu düşünürsek hiçte uzak bir ihtimal gibi görünmemektedir.

Savaş uçaklarının atıkları bombalar arkalarındaki izler ve görünüşleri sizcede m.ö.ki dönemlerde görülmesi durumunda efsanevi bir canlıya benzetilemez mi ?

Kim bilir belkide geçmişte dünyamızı ziyaret eden daha gelişmiş canlılar bazen hata bazense güç gösteri yapmak istemişlerdir. Biz bütün bu gerçekleri belkide bir gün bulgularımızla çözmeyi başara biliriz. O zaman kadar yazılarımızı takip etmeye devam edin lütfen :)

 

 

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA