Çıta Yükseliyor: Mumyaya Tecavüz

0
263

Öncelikle söze “gerçek hristiyanlık bu değil” diye başlamak istiyorum. Sonra, bir kere mumya’nın o saatte orada ne işi var? diye sormamış kimse. Bizde olsa böyle yürür bu işler. Sahi, o kadar çok ilginç hikayemiz var ki ülke olarak bu konuda. Damacanadan tut, at, eşek hatta cansız mankenlere kadar. Haliyle bu olay bizde olmadığı için “bakın gördünüz mü, bu sefer batı bizim ahlaksızlığımızı almış” diye sevinenler olacaktır. Boşa sevinmeyin. Çünkü bu olayın bizde olmamasının tek sebebi, ülkemizde mumya olmamasıdır. Olsa bırakır mıyız alla-sen bu rekoru elin gevurlarına.

Mumyalanmış arkadaşa da üzüldüm. Düşünün ki geçmişte değerli bir kişisiniz. Ölünce mumyalanıyorsunuz yani daha nasıl anlatılabilir bu değerlilik. Bir tür ölümsüzlük yani. Ama sonra ne oluyor? Binlerce yıl geçiyor ve tecavüze uğruyorsunuz. Sanırım “karma” diye birşey gerçekten de var ve gerçekten de “karma is a bitch.” (“sanırım” dememe bakmayın. Gerçekten de var. Biraz daha esnek olsun istedim anlatım..)

sosyopia_mumya_01Tecavüzcüye gelirsek; dünyanın doğusu ve batısı arasındaki cinsel durumu özetler nitelikte. “Yokluktan” diyebileceğimizi düşünmüyorum, çünkü batı’da pek bir yokluk yaşandığına inanmıyorum. Orada olsa olsa “bolluktan” oluyordur bu sapkınlıklar. Cinselliğin artık her türlüsünü, o kadar çok ve kolay yaşadıklarından mütevellit, bu tarz “farklı” seçeneklere “şunu da bi denesek nasıl olur acaba?” meraklılığında yaklaşıyorlardır. Doğu’da ise durum çok farklı. Tantrik seksten tutun kamasutra‘ya kadar, cinselliği  gurme tadında ve felsefik anlamlarıyla da yaşamaktadırlar. Yani batı bu işe “oldu-bittiye-getirilesi” bir fast-food mantığında, ucuz bir hamburger-pizza gibi bakıyorsa, doğu; saatlerce özenli tariflerle ve ruhlarını katarak hazırladıkları sanatsal, şiirsel bir esaslı sofra gibi bakıyordur. Tabi şimdi kalkıp göğsünüzü kabartmayın. Doğu derken uzakdoğu’yu kastediyorum. Biz olsak olsak orta-doğuyuz. Lütfen yani :)

Yurtdışı kaynaklı şu > habere göre; Amerika‘da bir müze bekçisi olarak görev yapan James Monroe, 2.500 yıllık bir mumya’ya tecavüz etmiş. Eşinden boşandıktan sonra psikolojisinin bozulduğu ve tavırlarında tuhaflıklar oluşmaya başlandığı gözlenen bu bekçinin, cam vitrini açarak mumya’ya tecavüz ettiği gözlenmiş güvenlik kayıtlarınca.

sosyopia_mumya_04Tabi bu haberin yurtdışı kaynaklı bir zaytung vakası olduğunu da öğrendik. Yine de böyle bir içerik hazırlamak için araç olması yönünü es geçemedim. Sonuçta istediği kadar zaytung olsa kaç yazar? Biz bu ülkede nice damacana vb olaylar yaşadık. Kendisi zaytung bile olsa; olası bir durumda arkasındaki mevzulara dair bir art/niyet meselesini gözlemleme şeklidir bu içerik.

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA