Bir Öğreti Mucizesi Olarak: WhatsApp ve “Son Görülme” Bilgisiyle Sevgili Kontrolü

0
249

Hayatta (dualitede) herşeyi (vatsabı da) büyük oranda, ya ego‘na hizmet edecek şekilde kullanırsın ya da bunun farkındalığına varmak için araç olarak kullanırsın. 2.si süperdir. En kötü olayları dahi kullanabilirsin kişisel gelişim için. Bu boynuzlanmak bile olabilir. Boynuzlanmanın sana verdiği acıyı ortadan kaldırabilirsin (daha doğrusu bu acı sisteminden kendini özgürleşme anlamında) ya da “ahh bu bana nasıl yapılır, ben, ben, ben var ya ben” şeklinde ego yaparsın. Ego yapmak istersen yap. Sorun değil. Ama yaparsan, bu acı çemberinden asla çıkamazsın haberin olsun.

Ve işte vatsabı da kafayı yiyecek boyutlara varacak kadar, sevgili kontrolü için (aslında sadece sevgili olması gerekmiyor. bir bağ kurduğun (ya da kurduğuna inandığın) x bir insan da olabilir.) kullanıyorsan vah haline. Ego sistemine göre; sen sevgiline muhtaçsındır. Onsuz koskoca bir hiçsindir. Masa altına yapıştırılmış burun tatağısındır. Göbekten çıkarılmış pamuksundur. Ne zaman ki sevgilin ile bir aradasın, işte anca o zaman birey haline gelebiliyorsundur.

sosyopia_whatsapp_02

Neye muhtaç isen (ya da ego tarafından, muhtaç olduğunu sandırıldığın bir illüzyondayken) üzgünüm ama onun (kişinin değil, algı halinin kendisi) tarafından yönetileceksindir. Dünyanın, daha doğrusu içinde yaşadığını sandığın gerçekliğin, dualitenin kuralı budur. Senin, “son görülme” bilgisinin tatmin edici mutluluğuna (“tatmin” yoktur tabi özünde. geçici bir “tatmin olduğunu sanma” yanılgısı diyelim.) ihtiyacın vardır. O bilgiyi okuyup, kafandaki “olmasını hayal ettiğin” haliyle (kontrol etmek istediğin haliyle) örtüştürdüğün an senden mutlusu yoktur. Masturbasyon yapmış insan rahatlığındasındır. Ama bu ne zamana kadar sürecektir? Ta ki tekrar masturbasyon tatminine ihtiyacın olan ana kadar. (unutma, sen bir döngüdesin. bu senin çemberin. bu çemberi kırmadıkça o çember tarafından kukla gibi oynatılacaksındır.) Bir kere bakıp “aha sevgilim dürüst ya” onayını kafanda hallettikten sonra sana yetecek midir? İmkansız. 3-5 vakit sonra yine kafanda-olduğunu-sandığın kıymık seni ufak ufak, tatlı tatlı rahatsız etmeye başlayacaktır.

sosyopia_whatsapp_01

Bundan sonra 2 yol bekleyecek seni. Ya güveni doğrulayıp, tekrar masturbasyon tatminini yaşayıp çemberi devam ettirmek, ya da güveni doğrulayamayıp, “bana bunu nasıl yapar, pis ırısbı/çıcığı, ben ya ben, off ya aptalım ben” gibi kendini ve/ya onu ya da ikisini birden cezalandırmak istediğin, depresif bir hüzün/kızgınlık sürecine girmek. Ki bu da acı çemberidir. Ayrılırsın en kötüsü. Ama üzgünüm, kesin olarak yeni sevgilin ile bu 2 yol aynen devam edecek. Kaçışın yok. Yani kişiler değişse de senin bu konuya bakış açın aynı kaldığından ötürü kaçış imkansız.

sosyopia_whatsapp_03

İşte ben sana 3. seçeneği öneriyorum. Bu durumu araç olarak kullan. Yanılgılarından kurtul. Özgürleş. En başta sen sevgilin olmadan da “var olabilirsin.” Ona uyuşturucusal bir anlamda ihtiyacın yok. (bunu ayrıl anlamında düşünmeyin. paylaşımını yap yine. sevgi olsun, cinsellik olsun, hayat olsun. sevme şekliyle alakalı bir şey buradaki anafikir.) Sadece, onu ve ilişkiyi kontrol etmeye çalışma. “Kontrol” en büyük illüzyondur dualitede. Diğer en büyük kardeşi de “tatmin edilebileceğini sanma” duygusu. O yüzden kontol edecem diye vatsapın böğründe debelenme. Bunları umursamayan bir kafa haline geçtiğinde, yani kendini özgürleştirdiğinde, asıl saf sevgiyi de tatmaya başlamış olacaksın…

Çünkü şüphe tohumunu bir kere ekmeye gör. Daha noluyo be demeden, meyvasını ağzına zorla tıka tıka yedirirler. Kaçışın olmaz. Afiyet olsun…

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA