Anne Sütünün Önemi

0
180

Pek çok anne, tüketim toplumunun bilinç altımıza pompaladığı, hazır mamaların bebeğin sağlığı için ne kadar önemli olduğu kısmı ile ilgileniyor ve haliyle çocuğu için en iyi şeyi isteyen “sorumlu” ebeveynler olarak bu ürünlere yöneliyor.

Bugün ise sizlere, anne sütünün içeriğinin, bebeğin hastalandığı dönemde kendi kendine değiştiğine dair bir bilgi vereceğiz.

Aşağıda gördüğünüz fotoğrafta, soldaki normal sütün, sağdaki de bebeğin hastalandığı günün ertesi günü alınan sütün bir örneği.

Solda ki süt Perşembe günü, sağda ki ise Cuma gününe ait

Hemen ”Ee ne var bunda?” demeyin. İlgili fotoğraf dikkatli bir annenin gözlemi sonucu çekilmiş. İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Bu ne anlama geliyor biraz onu açıklayalım. 2013 yılında, ”Clinical and Translational Immunology” adlı bir çalışmayla, bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda anne sütünün içeriğinin değiştiğini, annenin meme uçlarında bulunan reseptörlerle bebeğin tükürüğünde ki virüs ve bakteri gibi patojenlerin taramasının yapıldığını ve bebeğin ihtiyacı olan mineral,vitamin ve antibiyotiklerin süte dahil edilerek bebeğe aktarıldığını kanıtlayan testler yapılmış.( Kaynak )

Mallory Smothers adlı iki çocuk annesi bir kadının 14 Şubat’ta Facebook’ta paylaştığı bu fotoğrafta da olay annenin anlattığına göre şöyle gelişiyor:

11 Şubat Perşembe günü çocuğunun öksürüp hapşırdığını, ateşinin olduğunu dolayısıla grip olduğunu farkeden anne, o gece sütünü sağıp yatıyor, ertesi akşam da her zaman yaptığı gibi sütünü sağmaya devam ediyor. Fakat 12 Şubat’ta gelen sütün hem daha çok geldiğini, hem de normalden daha yoğun olduğunu fark ediyor. Bu durum annenin dikkatini çekiyor ve sütleri yanyana koyup fotoğraflıyor. Arada belirgin bir renk farkı olduğu dikkatinizi çekmiştir.Bu fotoğraf kısa sürede 70 binin üzerinde paylaşım alıyor.

Evet , çocuklarımız önemli, değerli…her birimiz onlara en iyi olanı vermek istiyor. Fakat şunu unutmayın, doğa asla hatalı bir düzene izin vermez ve Tanrı asla zar atmaz. İhtiyacımız olan herşeye sahibiz. Siz sadece beslenmenize dikkat edin. İç güdüleriniz bebeğinizi emin olun sizden daha çok tanıyor.

İnsan bedeni ve annelik inanılmaz birşey.

 

Yorumlar

yorumlar

YORUM YOK

CEVAPLA